Jak se zbavit celulitidy

Celulitida je postižení podkožních tkání v důsledku hromadění tukových buněk a stárnutí podkožního vaziva. Nejčastěji se s ní setáváme na zadní straně hýždí a stehen.

Celulitida vznikla "v redakci": v roce 1968 americký magazín Vogue přišel s převratným nápadem. Doslova vynalezl nový problém a nazval ho celulitidou. Psal o šílené nemoci, která by se měla léčit.

Vogue, spolufinancován a zásadně podporován kosmetickými koncerny, spustil nevídanou lavinu.

Podkožní tukové váčky, které byly do té doby považovány za naprosto přirozené, byly označeny za ohyzdné, nežádoucí a léčby chtivé.

Ženy paradoxně nová vada na kráse uchvátila a na to reagoval celý kosmetický průmysl a návazně na to i další odvětví.

Hrrr na ni!

Ničit hrbolky můžete speciálními krémy, emulzemi, gely, maskami, oleji, peelingy, rollony, séry, sprchovými gely, orálními kapslemi a kofeinovými kalhotami.

Anticelulitidní prostředky obvykle obsazují jako účinnou látku kofein, břečťan, vitamín E nebo třeba L-Karnitin.

Pamatujte, že žádný přípravek z tuby není samospásný. Je třeba disciplinovaně cvičit, jíst, spát, vylučovat a případně se i oblékat.

Vysoké podpadky, upnuté ponožky i kalhoty nebo spodní prádlo - to vše může stav celulitidy zhoršovat.

A co správný jídelníček?

V boji proti celulitidě hraje významnou roli i správná funkce lymfatických cest. Pokud je lymfa zpomalená, boj s celulitidou je téměř prohraný.

Více informací o této problematice najdete v článku Ať se lymfa rozproudí

Pokud se chcete zbavit celulitidy trvale, nestačí jen používat různé speciální krémy, ale samozřejmností je správný pitný režim a optimálně sestavený jídelníček.

Správně sestavený jídelníček obsahuje vyvážený poměr všech mikroživin i makroživin a tím tělu pomáhá odvádět všechny toxiny z těla a projevy celulitidy zmírňovat.

Sestavit takový jídelníček může být ale obtížné. Pokud chcete mít jistotu, že jídelníček bude respektovat nejen potřeba Vašeho těla, ale bude zaměřen na Váš cíl - pevná štíhlá postava bez celulitidy - požádejte o pomoc naše poradce: Dietní jídelníček